Razem się bawimy, razem się kształcimy
Przedszkole nr 24

Zapraszamy do zapoznania się z pracą naszego Przedszkola

ZaproszenieRok szkolny 2021/2022


My się nigdy nie nudzimy!

W naszym przedszkolu nigdy nie jest nudno. Zawsze dzieje się coś ciekawego. Poznajemy nasz kraj, bawimy się i odpoczywamy. Gramy na instrumentach, jedzimy na hulajnodze, świętujemy urodziny koleżanek i kolegów. Sami zobaczcie w galerii zdjęć, jak wiele się u nas dzieje!


Świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dziś, 20 września Przedszkolaki z grupy pierwszej świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były tańce, tory przeszkód, zabawy z chustą animacyjną i wiele innych atrakcji. Było bardzo wesoło, wszyscy świetnie się bawili.

Rok szkolny 2020/2021


Jestem widoczny na drodze

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy I przypominają sobie zasady bezpieczeństwa na drodze. Po pierwsze :JESTEM WIDOCZNY na drodze!

Rok szkolny 2019/2020


Poznajemy różne zawody

W ramach projektu edukacyjnego "Poznaję różne zawody", przedszkolaki oraz uczniowie klas 1- 3 uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w piekarni. Podczas dwóch spotkań mieliśmy okazję poznać pracę zatrudnionych w niej osób "od kuchni"... Zobaczyliśmy cały proces wyrabiania oraz wypieku pieczywa, a przede wszystkim przekonaliśmy się jak ciężka i ważna dla nas jest praca piekarza. To dzięki niej, możemy jeść codziennie świeże pieczywo. Nasi gospodarze poczestowali na również pysznymi bułeczkami i rogalikami.

opisała J. Marcisz, K.Wal

Dzień Babci i Dziadka

Dziś w przedszkolu gościliśmy nasze Kochane Babcie i Dziadków. Przywitaliśmy się skoczną piosenką, w rytm której spontanicznie zatańczyli także nasi Goście. Wystawiliśmy dla nich inscenizację wiersza "Rzepka", a całość tego miłego popołudnia dopełniło spotkanie przy wspólnym stole. To był wspaniały dzień spędzony z naszymi ukochanymi Babciami i Dziadkami!

opisała J. Marcisz, K.Wal

Rok szkolny 2018/2019


Poznajemy Armenię

Nasza wolontariuszka Ania, przeprowadziła dla nas zajęcia, podczas których dowiedzieliśmy się wielu ciekawych wiadomości o kraju, z którego pochodzi czyli Armenii. Wiemy już jaki są jej barwy i symbole narodowe. Zatańczyliśmy w rytm ormiańskiej muzyki i skosztowaliśmy tamtejszych słodyczy - są pyszne! Efektem zajęć są kolorowe książeczki z symbolami Armenii.

opisała J. Marcisz, K.WalZ wizytą na stacji benzynowej

27 września, na zaproszenie Mamy Kubusia, wzięliśmy udział w obchodach pierwszych urodzin stacji Cyrcle K... czekało tam na nas wiele atrakcji: balony, słodkości, pyszny skoczek i firmowe gadżety. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca stacji "od kuchni". Największe wrażenie zrobiła na nas myjnia samochodowa :). Bardzo serdecznie dziękujemy Kierownictwu stacji za zaproszenie i przemiłe przyjęcie!!!

opisała J. MarciszŚwiętujemy Dzień Przedszkolaka

20 września w naszym przedszkolu, podobnie jak w wielu innych w całej Polsce obchodzilśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. I podobnie jak w innych przedszkolach w całym kraju również u nas radościom nie było końca!!! Ale my świętowaliśmy cały tydzień... byliśmy w Leoparku, przyjmowaliśmy życzenia i słodkości, a przede wszystkim... super się bawiliśmy:) życzymy naszym i wszystkim Przedszkolakom, aby uśmiech nie znikał z Ich buziek:))

opisała J. MarciszRok szkolny 2017/2018


Doświadczamy Świata

W piątek 8 grudnia przedszkolaczki oraz uczniowie klas 3a i b zostali zaproszeni do fantastycznego miejsca, jakim jest "Famiga"- Sala Doświadczania Świata. Dzięki naszej Pani "Mikołajce" wszyscy bawili się świetnie, pobudzając przy tym do działania wszystkie zmysły... Dzieciaki mogły sprawdzić siłę głosów, krzycząc do mikrofonu, a na ekranie pojawiały się kolorowe kwadraty. Przy pomocą nóg tworzyli muzykę, urządzona została bitwa na ultrafioletowe "śnieżki", ale największą frajdę sprawił dzieciom basen z białymi kulkami, który zmieniał kolory! Wszyscy uczestnicy zajęć z ogromnym zaciekawieniem oglądali eksperymenty, które przygotował dla nich sympatyczny Pan Chemik. Polecamy innym klasom to bardzo ciekawe miejsce.

opisała J. Marcisz
28 września na basenie AGH, odbył się VIII Miting pływacki, w którym wzięło udział wielu zawodników z różnych szkół specjalnych. Zawodnicy reprezentujący "Sportowy Zakątek" spisali się świetnie - na medal, a właściwie na wiele medali!!! Wśród kibiców nie mogło zabraknąć naszych przedszkolaków. Dzielnie trzymali kciuki i dopingowali swoich starszych kolegów. W czasie kiedy starszaki dopingowały zawodników na basenie, maluszki dzielnie szykowały sałatkę owocową, którą później ze smakiem zjadły. To był dzień!

opisała.J. Marcisz, K.Wal


20 września w Polsce obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu również świętowaliśmy: nasze Panie przygotowały dla nas niespodziankę w postaci słodkiego poczęstunku i drobnego upominku. Dopełnieniem całego świętowania były zabawy z użyciem chusty animacyjnej, którą uwielbiają chyba wszystkie przedszkolaki. Wszystkim dzieciom-przedszkolakom obecnym i przyszłym życzymy nieznikającego z buziaków uśmiechu!

opisała.J. Marcisz

Rok szkolny 2016/2017


Popołudnie z książką

Przez cały maj przedszkolaki wraz z kolegami z klas i-III, uczestniczyły w spotkaniach pod hasłem "Popołudnie z książką". To cykl spotkań, podczas których wybrane przez dzieci książki czytali zaproszeni goście. Pierwsze odwiedziły nas starsze koleżanki z gimnazjum Ola i Kasia, na kolejnym czytały dla nas Panie studentki z Uniwersytetu Pedagogicznego. Ubiegły tydzień należał do rodziców, czytała dla nas mama Mikołaja. Ostatnie spotkanie połączone z warsztatami tworzenia książki, przygotowują nauczyciele, samodzielnie przygotowana książka będzie świetną zachętą do sięgania po inne ciekawe książki.

opisała.J. MarciszBiblioteka magiczne miejsce

"Biblioteka Magiczne Miejsce"- przez cztery tygodnie w przedszkolu realizowany jest projekt edukacyjny pod taka właśnie nazwą. We współpracy z biblioteką szkolną, nasi najmłodsi mieli okazję poznać miejsce gdzie znajduje się wiele ciekawych książek. Podczas kolejnych spotkań wystawione zostało przedstawienie kukiełkowe "Na straganie" a następnie pod kierunkiem Pana Bibliotekarza i Pań przedszkolanek dzieci zostały zaproszone w podróż na czarodziejskim dywanie. Uwieńczeniem projektu było spotkanie podczas, którego dzieci zasłuchały się w muzyce bajkowej.

opisała.J. MarciszKsiążka i róża

Nasza wolontariuszka Ada, bardzo często przybliża nam historie związane z regionem, z którego pochodzi, z Katalonią. Ostatnio zapoznała nas z legendą o "San Jordi", która bardzo przypomina naszą legendę o Szewczyku Dratewce. Katalończycy są bardzo dumni ze swego dzielnego rycerza, który zgładził okrutnego smoka, podkładając mu owcę wypchaną siarką. Katalończycy dla uczczenia San Jordi, 24 kwietnia rok rocznie świętują, oddając cześć dzielnemu chłopcu. W Katalonii, tym dniu chłopcy obdarowują dziewczynki czerwoną różą, a one odwdzięczają się ofiarowując chłopcom książki.

opisała.J. MarciszZ wizytą w bibliotece

W czwartek 1 grudnia, razem z naszymi kolegami z klas I - III, odwiedziliśmy oddział Biblioteki Miejskiej przy ulicy Królewskiej. Bardzo miłe Panie Bibliotekarki czekały na nas by poopowiadać nam o tym jak korzystać ze zbiorów bibliotecznych czy z czytelni. W dziale dziecięcym, w którym gościliśmy, zobaczyliśmy wiele kolorowych książeczek, które bardzo nas zainteresowały. Jedną z nich, specjalnie dla nas, przeczytała Pani Bibliotekarka.

przygot.J. Marcisz, K.WalDzień Pluszowego Misia

28 listopada Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, świętowali urodziny Pluszowego Misia. Po hucznie odśpiewanym "Sto lat", Miś zaprosił wszystkich uczestników swojego przyjęcia do wspólnej zabawy. Dzieci własnoręcznie ozdobiły prezenty dla sprawcy całego tego zamieszania a były nimi baryłki pełne miodku

przygot.J. Marcisz, K.WalHiszpańskie dni w naszym przedszkolu

W piątek, 4 listopada nasza wolontariuszka Ada, przybliżała nam charakterystyczne cechy swojego miasta Barcelony. Ada zaproponowała nam zabawę "w podchody". W naszym pięknym ogrodzie ukryła koperty ze zdjęciami zabytków, zabawek, tańców, strojów i widoków, które wyróżniają Katalonię - region Hiszpanii w którym leży Barcelona. Świetnie się bawiliśmy poszukując kolejnych, skrzętnie ukrytych przez naszą wolontariuszkę kopert. Natomiast czwartkowe popołudnie 10 listopada upłynęło nam na przygotowaniu pysznych katalońskich ciasteczek. Panellets (panajets), bo taką hiszpańską nazwę noszą, upiekliśmy według przepisu i pod czujnym okiem Ady

przygot.J. Marcisz, K.WalMamy naszą chustę dydaktyczną

Hurra! nareszcie otrzymaliśmy naszą, zwycięską chustę animacyjną. Już w pierwszym dniu zabawy wykorzystaliśmy jej wszechstronny charakter. Bardzo się cieszymy i dziękujemy firmie AKSON za uszycie tak pięknej pomocy dydaktycznej. O chuście pisaliśmy w ubiegłym roku szkolnym. Poczytajcie o tym poniżej

przygot.J. Marcisz, K.Wal

Przedszkolaki zwyciężają w ogólnopolskim Konkursie
na chustę animacyjną

4 Kwietnia na Facebookowym profilu Centrum Akson pojawiła się wiadomość która rozgrzała nasze serca:
Uwaga, uwaga ! Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu pn. "Wymarzona Chusta Animacyjna AKSON"  Wszystkie nadesłane przez Was prace były wspaniałe, bardzo kolorowe, różnorodne, a przede wszystkim ogromnie inspirujące Z trudem więc udało nam się wyłonić czołówkę i wybrać 3 naszym zdaniem najlepsze pomysły: I Miejsce zajmuje praca pt. "Tysiąc jeden wcieleń kolorowej chusty" wykonana przez Samorządowe Przedszkole Specjalne nr 24 pod opieką Pani Anny Żegleń. Chusta ta naszym zdaniem swoją uniwersalnością i elastyczną możliwością jej rozwoju byłaby świetnym produktem dla wszystkich animatorów zabaw dziecięcych, pedagogów i z powodzeniem mogłaby być wykorzystywana w wielu przedszkolach w Polsce.
Całą informację możecie przeczytać na Facebooku, a więcej informacji samej chuście w najnowszym numerze naszej szkolnej gazetki.
Serdecznie gratulujemy laureatom!

przygot. A.Żegleń, K.Wal

Rok szkolny 2015/2016


Przedszkolaki na Rynku w Krakowie

W dniu 18 marca wybraliśmy się całym przedszkolem na Kiermasz Wielkanocny tradycyjnie już trwający na krakowskim Rynku Głównym. Z racji zbliżającej się Niedzieli Palmowej na początku, odwiedziliśmy stoisko z Palmami Wielkanocnymi, które zachwyciły nas wielobarwnością, oryginalnością kształtów. Najbardziej podobały się nam palmowe zajączki. "Pisanki , pisanki, jajka malowane", ich najwięcej można spotkać na wielkanocnych kramach, przepięknie zdobione, ręcznie malowane, sprawiały, że trudno od nich było oderwać wzrok. Krakowski Rynek mienił się kolorami wiosny, która miejmy nadzieje, już na dobre zawita w mieście.

przygot. J. Marcisz, K.WalPrzedszkolaki też robią pizzę

8 marca uczestniczyliśmy w warsztatach, robienia pizzy, podczas których dowiedzieliśmy się skąd wzięła się pizza, jaka jest jej historia. Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy sposób przygotowania pizzy, szczególnie w pamięci zapadnie nam latające ciasto: poznaliśmy składniki, z których jest wykonywana i sami wybraliśmy produkty które miały znaleźć się na cieście, no i oczywiście degustowaliśmy skomponowaną przez nas pizzę. Ponoć najlepsza pizza to Margarita, której nazwa pochodzi od imienia francuskiej księżniczki, zakochanej w kucharzu, który wykonał dla niej pizzę. Nam również właśnie ona smakowała najbardziej. Z pizzerii wyszliśmy z pełnymi brzuszkami, uśmiechniętymi buziami, gdyż na zakończenie spotkania czekały na nas niespodzianki i pamiątkowe zdjęcie z przemiłym personelem i Dominkiem.

przygot. J. Marcisz, K.WalZ wizytą u filmowych robotów

W piątek 19 lutego, mimo pochmurnej, deszczowej aury, wybraliśmy się do Centrum Handlowego M1, na wystawę robotów inspirowaną postaciami z najpopularniejszych filmów science fiction. Mieliśmy okazję pozować do zdjęć ze znanymi wszystkim, Terminatorem, Matrixem, Ironmanem oraz wieloma innymi, wykonanymi z metalu, plastiku czy szkła postaciami. Ogromne Roboty, które mogliśmy podziwiać z tak bliska, podobnie jak ich filmowe pierwowzory budziły w nas podziw i zachwyt, a czasami także lekki niepokój. Uwieńczeniem dzisiejszej wycieczki była przejażdżka na karuzeli podczas, której mogliśmy zamienić się w kierowców różnych pojazdów.

przygot. J. Marcisz, K.WalDzień Pluszowego Misia

Jak zapewne w każdym przedszkolu, tak i w naszym, kolej-ny raz został zorganizowany Dzień z Pluszowym Misiem. Podczas zajęć poznaliśmy historię tego święta, przypomnieliśmy sobie postacie misiów w naszych ulubionych ba-jek. Był z nami między innymi Miś Yogi, Miś Kolargol, Miś Panda i oczywiście nasz ukochany Kubuś Puchatek. Panie Dominika i Monika nauczyły nas humorystycznej piosenki o misiu: Jedna łapka, druga łapka
Ja jestem niedźwiadek,
Trzecia łapka, czwarta łapka,
A to jest mój zadek.
Lubię miodek, kocham miodek
Wybieram go pszczółkom,
Jedną łapką, drugą łapką
Albo pije rurką
Uwieńczeniem Dnia Pluszowego Misia było lukrowanie ciasteczek w kształcie głowy misia, ależ to była pyszna nagroda za nasz aktywny udział w zajęciach.

przygot. J. Marcisz, K.WalKarnawałowa zabawa

Tegoroczny bal karnawałowy za nami... Zapamiętamy go na długo, ponieważ był dla nas wyjątkowy. Aż trzykrotnie zostaliśmy wyróżnieni w plebiscycie na najciekawszy strój karnawałowy, dyplomy i słodkie upominki otrzymali: tygrysek - Grześ, lekarz - Mikołaj i Zyzia w pięknej sukni. Z zapartym tchem oglądaliśmy popisy barmańskie, wykonane w mistrzowskim stylu przez panów barmanów, Wojtka i Przemka. Dzięki Nim mogliśmy również skosztować zdrowych, witaminowych, kolorowych drinków. Z racji tego, iż nasza impreza przypadła na Tłusty Czwartek, nie zabrakło pysznych pączków z różanym nadzieniem. Dziękujemy organizatorom, za świetną zabawę z super atrakcjami.

przygot.J.Marcisz, K.WalŚwięty, co rozdaje prezenty

4 grudnia 2015, do naszej szkoły zawitał długo oczekiwany gość, Święty Mikołaj. Z ogromnym workiem prezentów, dla grupy i każdego dziecka przybył mimo braku śniegu. Mikołaj powiedział nam w tajemnicy - że zamienił płozy na opony zimowe. Całe szczęście, że wpadł na taki pomysł, bo bylibyśmy bardzo zawiedzeni gdyby nie dotarł do nas. Dziękujemy Ci Święty Mikołaju!!! Nie zapomnij o nas w przyszły roku, bo by jesteśmy bardzo grzecznymi dziećmi.

przygot.J.Marcisz, K.WalBal Wszystkich Świętych

5 listopada 2015r. w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych, na którym, nas - Przedszkolaków - aniołków, nie mogło zabraknąć. Korowód małych "świętych", wraz z Paniami, przeszedł do małej sali gimnastycznej, gdzie czekali na nas duzi "święci'"- zaprzyjaźnieni klerycy, którzy przy akompaniamencie gitar, zachęcali nas do śpiewania piosenek o tematyce religijnej. Odbył się również konkurs wiedzy o "świętych", w którym słodkie nagrody mocno motywowały do myślenia.

przygot.J.Marcisz, K.WalJesienny spacer po Ogrodzie Botanicznym

Jesienią, nawet jeśli aura okazuje się niesprzyjająca, nasz krakowski Ogród Botaniczny, zachwyca swym pięknem i bogactwem roślinności. Zwłaszcza jesienią, kiedy liście zaczynają zmieniać kolory, ogród staje się wyjątkowo urokliwym miejscem. Będziemy odwiedzać to miejsce w każdej porze roku, aby zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie.

przygot.J.Marcisz, K.WalZ wizytą w krakowskim Zoo

W upalny piątek 18 września 2015r. odwiedziliśmy naszych "milusińskich" w krakowskim ZOO. Najbardziej interesują nas duże okazy, dlatego szybko pobiegliśmy do żyraf, które z gracją spacerowały po wybiegu i prezentowały się niczym na pokazie mody. Słoń także chętnie pozował do zdjęć z nami, tylko wydra jak zwykle speszona chowała się gdzieś po kątach. W odsapnęliśmy chwileczkę cieniu przepięknej roślinności. Na pewno wrócimy tu znów.

przygot.J.Marcisz, K.WalSzaleństwa w Leoparku

11 września 2015r. wybraliśmy się do Centrum Handlowego Bonarka i do naszego ulubionego w nim miejsca - LEOPARKU. Tam możemy się wyszaleć do woli, poskakać na tramplinach, powspinać się na konstrukcję, która stanowi dla nas nielada wyzwanie. Ale kiedy już pokonamy to trudne podejście w nagrodę możemy zjechać na długaśnej zjeżdzalni- uwielbiamy to! W tym dniu obchodził swoje 8 urodzinki jeden z naszych kolegów - Hubercik. Wszystkiego najlepszego Hubert! Torcik który przygotowa twoja Mama był pyszny.

przygot.J.Marcisz, K.WalRok szkolny 2014/2015


Dzień naszego patrona

25 marca to bardzo ważny dzień dla naszej szkoły, ŚWIĘTO NASZEG PATRONA - Jana Brzechwy. Z tej okazji wszystkie klasy przygotowały inscenizację wybranego wiersza. Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć naszych najmłodszych- przedszkolaków. W barwnych strojach, z wielkim przejęciem wystąpili przed innymi uczestnikami święta. Przedszkolali zaprezentowały uroczy wiersz "Żuk", a w rolę biedroneczki wcieliła się Zuzia Warchał.

przygot.J.Marcisz, K.WalZ wizytą na wystawie szkopek krakowskich

14 stycznia wybraliśmy się do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa by zobaczyć wystawę Tradycyjnych Szopek Krakowskich. Podziwialiśmy, wykonane z wielką precyzją, starannością przepięknie ozdobione szopki, których autorami byli profesjonalni szopkarze. Największy nasz zachwyt wzbudzały te z ruchomymi i grającymi elementami. Mieliśmy również okazję obejrzeć film gdzie, pokazane były kolejne etapy wykonania szopki. Na wystawie znalazły się także dzieła wykonane przez naszych kolegów i koleżanki z krakowskich przedszkoli. Może i my spróbujemy swoich sił i wykonamy taką tradycyjną szopkę.

przygot.J.Marcisz, K.WalCzy zima jeszcze nas odwiedzi?

Wprawdzie śniegu tej zimy, jak na lekarstwo, jednak naszym przedszkolakom udało się choć trochę skorzystać z jej uroków. Szaleństwom w białym puchu nie było końca, stoczyliśmy bitwę na śnieżki i ulepiliśmy bałwana, a do przedszkola wróciliśmy z czerwonymi nosami i szczęśliwymi buźkami. Dzieciaki mają nadzieję, że zima jeszcze do nas wróci, a wraz z nią wrócą zimowe szaleństwa na śniegu

przygot. J.Marcisz, K.WalZwierzakolubni

Oto nasza "Krówka Monterita", praca wykonana przez dzieci i nauczycieli naszego przedszkola na konkurs ogłoszony przez portal Buliba.pl. Hasło tegorocznej edycji ZWIERZAKOLUBNI, ma zwrócić uwagę na to, iż środowisko w jakim żyjemy ma wpływ nie tylko na nas ale i świat zwierząt wokół nas. Wykonaliśmy krówkę z plastikowych kubeczków po deserkach, nakrętek, włóczki ze starego swetra, kartonów z papieru toaletowego i skrawków materiałów. Czyste powietrze to czysta trawa, a to dla krówki najlepsza potrawa. Dlatego pamiętaj smyku, nigdy nie palimy plastiku.

przygot. J. Marcisz, K.WalAndrzejki

27 listopada to dzień zabawy Andrzejkowej - bardzo wyczekiwany dzień w naszej szkole. Naszych Maluchów nie mogło na niej zabraknąć. My również chcemy się dowiedzieć jaka czeka nas przyszłość, co w swej kryształowej kuli "wypatrzy" dla nas wróżka. Wiele radości sprawiły nam tańce w Sali zabaw. Bawiliśmy się razem z naszymi starszymi koleżankami i kolegami z Zespołu szkół, którzy nawet zapraszali nas do tańca! Nic dziwnego, że uśmiechy nie schodziły nam z ust.

przygot. J. Marcisz, K.WalDzień Pluszowego Misia.

25 listopada w naszym przedszkolu zorganizowane zostały obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki przygotowały dla zaproszonych gości - naszych starszych kolegów z klas I-III Szkoły Podstawowej, przedstawienie. Chcieliśmy w ten sposób przybliżyć im historie jakie przydarzyły się Dziesięciu Pluszowym Misiom. Wspólnie z naszymi koleżankami i kolegami zatańczyliśmy w takt piosenki "Jadą, jadą misie", radości przy tym było co niemiara. Na zakończenie dzisiejszego spotkania mieliśmy okazję samodzielnie wykonać własnego misiaczka. Naszym zadaniem było wypchanie brzuszka, przygotowanego wcześniej, misia oraz wyposażenie go w wesołe oczka. Po skończonej pracy mogliśmy zabrać swoje misie do domu i pochwalić się Rodzicom!

przygot. J. Marcisz, K.WalZ wizytą u Czerwonych Beretów

24 października mieliśmy okazję brać udział w Dniach Otwartych VI Brygady Powietrznodesantowej. Nasi ”Sąsiedzi zza płota”, przywitali nas koncertem Orkiestry Dętej, połączonej z pokazem musztry żołnierzy grających na instrumentach. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego wspaniałego widowiska. Na placu w jednostce, poza koncertem orkiestry, czekało na nas wiele atrakcji. Mogliśmy pooglądać sprzęt spadochronowy, stroje żołnierzy, usiąść na quadzie wojskowym, oraz obejrzeć akcję ratowniczą, na poligonie. Największą atrakcją był dla nas stary samolot wojskowy, do którego mogliśmy wejść i na chwilę zamienić się w pilotów.

przygot. J. Marcisz, K.WalSzukamy jesieni w Ogrodzie Botanicznym

Jesień to bardzo kolorowa pora roku. Czerwieni się, żółci, złoci, mieni odcieniami brązu i pomarańczowego. W poszukiwaniu tych kolorów udaliśmy się do Krakowskiego Ogrodu Botanicznego. Mieliśmy okazję zobaczyć jak rośliny, których na co dzień nie możemy obserwować, zmieniają się w tę piękną porę roku. O tym miejscu Pani Jesień również nie zapomniała, liście krzewów i drzew zachwyciły nas swymi kolorowymi barwami.

przygot. J. Marcisz, K.WalNasze przedszkolaki uczestniczą w biciu rekordu Guinnessa w myciu zębów

30 września 2014 roku został pobity Rekord Guinnessa w myciu zębów. O godzinie 12.00 przez 2 minuty jednocześnie zęby szczotkowało 257500 dzieci z przedszkoli w całej Polsce. Mieliśmy również udział w tym wydarzeniu! Nasze przedszkolaki też dzielnie szczotkowały ząbki! Jesteśmy z siebie baaardzo dumni, zobaczcie jak błyszczą nasze ząbki.

przygot. J. Marcisz, K.WalWycieczka do Zoo

Dziś, 11 czerwca 2014r. wybraliśmy się do naszego pięknego krakowskiego ZOO. Żar lał się z nieba, ale wśród pięknej roślinności Ogrodu Zoologicznego wcale nie odczuliśmy upałów. Nas interesują duuuże okazy, więc szybko popędziliśmy zobaczyć nowe mieszkanki ZOO: trzy piękne żyrafy, z długimi szyjami, które mieszkają w super - eleganckim domu. Wielkie koty, troszkę zmęczone dzisiejszym upałem witały nas poważnym wzrokiem, a zwykle bardzo ruchliwe małpy, dziś tylko szukały kawałka cienia. Za to nasz ulubieniec - Słoń kąpał się w słońcu, wymachiwał trąbą i nawet zagrał na niej dla nas.

przygot. J. Marcisz, K.WalPrzedszkolaki świętują Dzień Dziecka

Zwarci i gotowi, wyposażeni w kalosze i kurtki przeciwdeszczowe, 29 maja wyruszyliśmy wraz z cała podstawówką na wycieczkę z okazji Naszego Święta. Po przejażdżce luksusowym autokarem dotarliśmy na miejsce czyli do Western Park w Trzebini. Mieliśmy okazję zobaczyć namiot indiański, pojeździć quadem i konno, poobcować ze zwierzętami, a nawet próbowaliśmy strzelać z łuku. Krople deszczu nie przeszkadzały nam tańczyć w rytm muzyki prosto z Dzikiego Zachodu. Ma koniec pobytu w Wiosce Indiańskiej z zapartym tchem oglądaliśmy pokaz strzelania z bata, a szalony Kowboj Ben zachwycił nas wyczynami z rewolwerem. Emocje sięgnęły zenitu! Mimo, że pogoda była kiepska, nam humory dopisywały cały czas.

przygot. J. Marcisz, K.WalBawimy się na placu zabaw

Dzięki uprzejmości pracowników Klubu Rozrywki dla Dzieci KINDERPLANETA, możemy nieodpłatnie pobawić się w miejscu przypominającym Dziki Zachód. Drabinki, podesty, liny i długa zjeżdżalnia prowadząca do basenu z kulkami, to coś co uwielbiamy. Możemy się tu bawić bez końca i nigdy nie czujemy się zmęczeni. Nasza radość nie ma granic, kiedy dodatkowo uda się nam wyprosić u naszych Pań złotóweczkę, która uruchamia grającą karuzelę, absolutny przebój tego miejsca.

przygot. J. Marcisz, K.WalDzień Sportu w przedszkolu

Jak wszyscy wiedzą, ruch to nasza mocna strona, dlatego w Dniu Sportowca zorganizowanym przez naszych "Panów od Wu-Ef-U", nie mieliśmy sobie równych. Konkurencje, w których biegaliśmy na czas, toczyliśmy ogromna kulę, wykonywaliśmy slalom i wiele, wiele innych, przyniosły nam wiele radości, i rzecz jasna wiele nagród, które wręczała nam sama Pani vice Dyrektor. Jednak najważniejszym momentem dzisiejszych zawodów dla każdego z nas było miejsce na najwyższym stopniu podium, a ponieważ walka była zacięta, ale bardzo wyrównana, więc każdy zawodnik mógł chociaż na chwilę się na nim znaleźć.

przygot. J. Marcisz, K.WalNasz przyjaciel z Turcji

Od września wolontariat w przedszkolu pełni Hamdi, nasz kolega z Turcji. Podczas zajęć przybliża przedszkolakom swoją ojczyznę i cały region z którego pochodzi. Rodzinnym miastem Hamdiego jest Trabzon. Poznaliśmy już tradycyjne potrawy oraz zwyczaje tureckie. Hamdi często przynosi do przedszkola instrumenty, na których akompaniuje, śpiewając piosenki w języku tureckim. Mieliśmy okazję zapoznać się także z tradycyjnym tańcem tureckim. Nasze maluchy bardzo szybko zaakceptowały niezwykłego przybysza. Hamdi stał się ich prawdziwym przyjacielem.

przygot. J. Marcisz, K.WalKarnawał w przedszkolu

W lutym w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy, na którym rzecz jasna nie mogło nas zabraknąć! W pięknych strojach, Motylka, Księżniczki, Tygryska, czy Strażaka, bawiliśmy się naprawdę świetnie. Ba, zostaliśmy nawet wyróżnieni w konkursie na najpiękniejszy strój karnawałowy, którego laureatem został nasz cudny Tygrysek- Jurek. Startowaliśmy także w zawodach na najlepszego tancerza. Tu jury najwyżej oceniło umiejętności Gabrysia - gratulujemy. Przy dźwiękach zespołu Czasza wszyscy - i mniejsi i więksi bawili się świetnie - nasze uśmiechnięte minki mówią same za siebie.

przygot. J.Marcisz, K.Wal.Andrzejki w przedszkolu

Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W tym roku przedszkolaki przebrały się za gwiazdki. Były konkursy, wróżby, lanie wosku, oraz tańce. Tegoroczna zabawa andrzejkowa była magiczna.

przygot. D.Breksa, K.Wal.Razem się bawimy razem się uczymy

Już od pierwszych dni września bardzo się polubiliśmy. Trudno się temu dziwić bo przecież łączy nas. radość płynąca ze wspólnej zabawy, chęć poznawania świata oraz poszukiwania przygód. Właśnie dlatego wspólnie spędzamy czas podczas różnorodnych zajęć i aktywności: razem tańczymy i śpiewamy, wspólnie uczymy się przyrządzać różne potrawy, bardzo lubimy zajęcia plastyczne a także zajęcia z hipoterapii w malowniczym ośrodku w Olszanicy. Dużą przyjemność sprawiają nam zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu oraz zabawy na szkolnych placach zabaw a także „kąpiele” w suchym basenie z kolorowymi piłeczkami. Często poznajemy także ciekawe sale szkolne które zachwycają nas bogactwem świateł i kolorów (Sala Doświadczeń Świata), różnorodnością sprzętów i możliwości rozwoju podczas zabawy (sale integracji sensorycznej, sala gimnastyczna). Teraz jesteśmy przedszkolakami, ale obserwując nasze koleżanki i kolegów ze szkoły powoli dowiadujemy się co znaczy być uczniem.

Przygot. J.Marcisz, K.Wal.W górę, w górę!

Nasze przedszkolaki biorą udział w zajęciach ze wspinaczki w Centrum wspinaczkowym Forteca. Wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy pokazują jak korzystać ze ściany i bezpiecznie się asekurować. Ten rodzaj aktywności fizycznej wywiera pozytywny wpływ na dzieci. Wymaga zaangażowania i wysiłku, co korzystnie wpływa na rozwój fizyczny. Jego funkcje rehabilitacyjne są nie do przecenienia. Wspinaczka niesie ze sobą dużą dawkę przeżyć emocjonalnych, radość, odprężenie, rozładowanie stresów. U dzieci, które pierwszy raz uczestniczą w zajęciach wspinaczowych, łatwo dostrzec ogromną zmianę w zachowaniu, radość i odwagę, swobodę w kontaktach z innymi - co widać na zdjęciu.

Przygot. D.Breksa, K.Wal.Z wizytą u strażaków

Nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Jednym z celów tej wycieczki było zapoznanie się z codzienną pracą strażaka, a także poszerzenie tematyki związanej z zawodami naszych rodziców, opiekunów. Dzieci w czasie spotkania ze strażakami mogły się zapoznać ze sprzętem oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

Przygot. D.Breksa, K.Wal.Przedszkolaki na Mitingu Pływackim

W czwartek 26 września 2013 na basenie AGH odbył się Małopolski Meeting Pływacki organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w Krakowie. Przedszkolaki bardzo chciały wziąć udział w tym, jakże ważnym wydarzeniu, w związku z czym udaliśmy się całą grupą na basen aby kibicować naszym zawodnikom. Po mimo tego iż byliśmy nieliczną grupą, nasz doping był słyszalny i motywował sportowców. Wróciliśmy do przedszkola uśmiechnięci i radośni, gdyż kilku naszych zawodników zdobyło upragnione medale.

Przygot. D.Breksa, K.Wal.Na ścianie wspinaczkowej

Jesteśmy bardzo usportowioną grupą dzieciaków - naszą pasją jest nie tylko bieganie, ale także zajęcia wspinaczkowe w centrum wspinaczkowym FORTECA. W trakcie tych zajęć uczymy się tej bardzo ważnej prawdy - że chcieć, to móc. Uczestniczymy w tych zajęciach z prawdziwą pasją i zdobywamy coraz trudniejsze ścianki.

Przygot. K.Wal.Zdrowi i bezpieczni

29 maja 2013 roku W ramach programu profilaktycznego "Zdrowi i bezpieczni" , który jest prowadzony w przedszkolu udało nam się zaprosić do nas panią, która pracuje jako ratownik medyczny. Przprowadziła ona bardzo ciekawe zajęcia na temat tego jak udzielać pierwszej pomoc osobom poszkodowanym. Przedszkolaki poznały całą procedurę: co należy zrobić w razie wypadku. Następnie przy pomocy maskotki misia i fantomu próbowały same udzielić pierwszej pomocy ofiarze wypadku.Zajęcia te były kontynuacją wcześniej organizowanych spotkań dotyczących właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Przygot.K.Gacek, K.Wal.Dzień Rodzinki

27 maja 2013 roku z okazji Dnia Rodziny do przedszkola przybyli rodzice naszych wychowanków. Dzieci przygotowały z tej okazji specjalne przedstawienie, recytowały wiersze, śpiewały i angażowały rodziców do wspólnych gier i zabaw np. wiązanie krawata, czy ubijanie piany z białek. Mimo iż wiązanie krawata nie wychodziło perfekcyjnie, a piana nie zawsze chciała się ubić tak szybko, czas ten nie był stracony, bo cóż może być przyjemniejszego niż spędzanie czasu z najbliższymi przy świetnej zabawie.

Przygot.K.Gacek, K.Wal.Oglądamy przedstawienie Czerwony Kapturek

24 maja 2013 roku przedszkolaki udały się do tetru Lalki, Maski i Aktora "Groteska". na spektakl pod tytułem "Czerwony Kapturek". Jest to jedna z najbardziej lubianych bajek w naszym przedszkolu, dlatego z ogromną niecierpliwością dzieci oczekiwały tego właśnie przedstawienia. Spektakl nie zawiódł ich. Uwagę szczególnie przykuwały wielobarwne kukiełki oraz bogata oprawa muzyczna przedstawienia. Zaskakujące zakończenie bajki, w którym zły wilk zostaje zamknięty w klatce i odesłany do ZOO w Warszawie, zaskoczyło i spodobało się nie tylko najmłodszym, ale i ich opiekunom.

Przygot.K.Gacek, K.Wal.Na Pomoc!

Dnia 10 maja 2013 roku W przedszkolu, prazy ulicy Zakątek 2 odbyły sie ciekawe zajęcia zapoznające dzieci z zawodami lekarza, strażaka i policjanta. Podczas tych zajęć wychowankowie przedszkola zaznaiomili się z podstawowymi numerami alarmowymi na pogotowie ratunkowe, do straży pożarnej i policji.Zainscenizowane przez zespół prowadzącdy zajęcia przykładowe wypadki pozwoliły odegrać dzieciom scenki, w których same, z pomocą dostępnego telefonu, dzwonią pod numery alarmowe oraz zgłaszają zaistniałe zdarzenia. Dzieci świetnie wywiązały się ze swych ról. Miały też ponadto okazję same stać się na chwilę podobne do doktora, strażaka czy policjanta, poprzez przymierzenie elementów ich strojów, co sprawiło im ogromną radość.

Przygot. K.Gacek, K.Wal.indiańska wioska

Na jeden dzień przedszkolaki z naszego przedszkola zmieniły się w Indian. W celu upodobnienia się do rdzennych plemion Ameryki Północnej dzieci ubrały sie w wielobarwne pióropusze, które wykonaliśmy wspólnymi siłami. Ich zadaniem było wymyślenie dla siebie ciekawych indiańskich imion, a także nazwy dla całego plemienia, jakie tworzyły. Następnie miały wymyślić okrzyk którym będą się pozdrawiać, a na koniec zdobyć pożywienie dla całego plemienia. Dzieci wspaniale wywiązały się ze swego zadania, a stworzona przez nich wioska indiańska tętniła życiem i radością.

Przygot. K.Gacek, K.Wal.Wizyta Pani pielęgniarki

Kolejną ciekawą osobą, która odwiedziła 22 kwietnia 2013r. przedszkole, była pani pielęgniarka pracująca w naszej szkole. Pani pielegniarka przyniosła ze sobą apteczkę i pozwoliła dzieciom do niej zajrzeć. Maluchy z zaciekawieniem odkrywały zawartość apteczki i chłonęły wiedzę dotyczącą podstawowych zasad pierwszej pomocy przy skaleczeniach i drobnych urazach.

Przygot. K.Gacek, K.Wal.Poznajemy znaki drogowe

19 kwietnia 2013 r. dzieci z naszego przedszkola odbyły bardzo ciekawe i pouczające zajęcia. Przedszkolaki utrwalały na nich podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się pieszych na drodze. Wspólnie z opiekunami poznawały elementarne symbole i znaki drogowe takie jak przejście dla pieszych, znak STOP , "Agatka" oraz wiele innych. Dzieci samodzielnie namalowały te znaki, które udało się im najlepiej zapamiętać.

Przygot. K.Gacek, K.Wal.Spotkanie ze strażnikiem miejskim

W ramach poznawania przez przedszkolaków ciekawych zawodów 11 kwietnia 2013 roku odwiedził nas pracownik straży miejskiej. Mundur, w który był on ubrany zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Pan strażnik opowiadał o swoje pracy i utrzymywaniu porządku publicznego przez straż miejską w mieście Krakowie, uświadomił dzieciom, że obecnośc straży miejskiej pozwala mieszkańcom czuć się w nim bezpiecznie. Pewne ograniczenia czasowe nie pozwoliły dać odpowiedzi na wszystkie pytania dzieci dotyczące jego pracy. Obietnica powtórnego odwiedzenia w niedługim czasie naszego przedszkola uspokoiła jednak nieco naszych małych odkrywców.

Przygot. K.Gacek, K.Wal.Słodka wycieczka do fabryki czekolady

Na kolejną wycieczkę wybraliśmy się z przedszkolakami do miejsca, które zapewne polubiłyby wszystkie dzieci - była to fabryka słodkości czyli po prostu "Manufaktura czekolady" na ul. Szewskiej przy Rynku Głównym w Krakowie. Dzieciom spodobali się szczególnie pracownicy manufaktury ubrani w wymyślne stroje cukierników. W manufakturze obejrzeliśmy słodkie rzeźby np. Czekoladowy Ratusz. Na koniec zakupiliśmy trochę słodkości.

Przygot. K.Gacek, K.Wal.Przedświąteczne spotkanie wielkanocne

Tradycyjnie już z okazji Świąt Wielkiej Nocy w naszym przedszkolu, zorganizowany został symboliczny poczęstunek i dzielenie się jajeczkiem. Odświętnie ubrane przedszkolaki z przejęciem przygotowywały świąteczny stół. Wszystkim życzymy Zdrowych i Spokojnych Świąt

Przygot. K.Gacek, K.Wal.W strażackiej remizie

Podsumowaniem tygodnia poświęconego poznawaniu zawodów stała się ekscytująca wycieczka do straży pożarnej. Strażacy przyjęli nas z ogromną serdecznością. Dzieci od podstaw poznały zasady pracy straży pożarnej. Same mogły zasiąść w wozie strażackim i poprzymierzać hełmy. Na koniec pracownicy zaranżowali próbny alarm. Trzeba przyznać, że była to jedna z wypraw ciesząca się największą popularnością wśród dzieci. Przedszkolaki były wprost zachwycone !!

Przygot. K.Gacek, K.Wal.Teatr Ludowy - "Kot w Butach"

Niedługo potem, podążając tropem krakowskich teatrów, wybraliśmy się na spektakl dla dzieci pt. "Kot w Butach". Tym razem celem naszej podróży stał się Teatr Ludowy i jego scena w Nowej Hucie. Był to kolejny radosny dzień w naszym przedszkolu.

Przygot. K.Gacek, K.Wal.Z wizytą w Teatrze im. Juliusza Słowackiego

W lutym odbyliśmy bardzo interesującą wycieczkę
w okolice Rynku Głównego. Największą atrakcją tego dnia było zwiedzanie zachwycającego wnętrza Tetru im. Juliusza Słowackiego. Pracownicy tetru wprowadzili nas do pomieszczeń, gdzie nie każdy zwiedzający ma dostęp. Byliśmy prawie we wszystkich zakamarkach budynku, po których oprowadzano nas opowiadając jednocześnie ciekawostki o pracy teatru i aktorów. W drodze powrotnej do przedszkola odwiedziliśmy Rynek Główny. Wędrowaliśmy od Kościoła Mariackiego, aż do Sukiennic, gdzie udało nam sie wysłuchać legendarnego hejnału

Przygot. K.Gacek, K.Wal.Dzień Babci i Dziadka 2013

Z okazji Dnia Babci i Dziadka postanowilimy urządzić w naszym przedszkolu uroczystość. Przedszkolaki specjalnie na ten dzień przygotowały występy. Dzieci składały życzenia przybyłym babciom i dziadkom, którzy dali się nawet wyciągnąć na parkiet i zatańczyć z najmłodszymi czaczę. Zmęczeni tańcami, ale szczęąliwi udaliąmy wszyscy na poczęstunek. Był to kolejny radosny dzień w naszym przedszkolu.

Przygot. K.Gacek, K.Wal.W poszukiwaniu smoka

W okresie feryjnym odbyliśmy dwie interesujące wycieczki po naszym pięknym zabytkowym mieście. Po przypomnieniu sobie legendy o smoku wawelskim udaliśmy się na jego poszukiwania. Wpierw wyprawiliśmy się do Bramy Floriańskiej i Barbakanu, ale nie udało nam się w tych okolicach odnaleźć potwora. Zobaczyliśmy za to na własne oczy dawne elementy obronne miasta Krakowa. Kolejna wyprawa w poszukiwaniu smoka okazała się bardziej owocna. Wyposażeni w mapy znaleźliśmy jego kryjówkę. Okazało się, że zamieszkał on w grocie pod zamkiem królewskim na Wawelu. Zadowoleni z dobrze wykonanego zadania wróciliśmy do naszego przedszkola.

Przygot. K.Gacek, K.Wal.Z wizytą u weterynarza

Ciekawym doświadczeniem dla naszych najmłodszych podopiecznych było odwiedzenie gabinetu pani weterynarz. Przedszkolaki były zachwycone, kiedy mogły uczestniczyć w badaniu pieska, jako mali obserwatorzy. Kilka dni wcześniej odwiedziły też sklep zoologiczny, gdzie z ciekawością przyglądały się zwierzakom, zastanawiając się, które pragnęły by mieć. Kto wie może właśnie przez tę wycieczkę któreś z nich w przyszłości szerzej niż dotychczas będzie się angażowało w pomoc zwierzętom.

Przygot. K.Gacek, A.Żegleń, K.Wal.Nam nie grozi nuda!

Już od pierwszych dni roku szkolnego nasze przedszkole tętni życiem. Mamy mnóstwo atrakcji: uczymy się zdrowo przyrządzać potrawy, jeździmy konno, gramy w piłkę, w trakcie ciekawych zabaw rozwijamy naszą wyobraźnię. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda nasz dzień, zerknijcie do galerii naszych zdjęć. Zobaczysz na nich, jak wspólnie się bawimy, uczymy i rozwijamy.

Przygot. K.Gacek, A.Żegleń, K.Wal.Ślubowanie najmłodszych

Dnia 12 października 2012 roku podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej wychowankowie naszego przedszkola złożyli uroczyste ślubowanie w obecności dumnych rodziców, Dyrekcji i grona pedagogicznego. Do naszej braci szkolnej dołączyło sześcioro podopiecznych. Wychowankowie przygotowali z pomocą swoich opiekunów wyjątkowe występy. Najpierw miała miejsce recytacja wierszy, następnie dzieci wspaniale zaśpiewały i zatańczyły dla zgromadzonych. Zarówno rodzice jak i nauczyciele byli pełni podziwu. Dziękujemy za mile spędzony czas, a przedszkolakom życzymy samych sukcesów.

Przygot. K.Gacek, A.ŻegleńDzień Babci i Dziadka

23 stycznia 2012 roku gościliśmy w naszym przedszkolu nasze Kochane Babcie i Dziadków. Z okazji ich Święta przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Uwieńczeniem tego miłego spotkania był... "Dziki taniec" w wykonaniu którego przedszkolaków wspierały Panie.

Przygot. J.Marcisz, K.WalJasełka

Przedszkolaki angażowane są w życie Szkoły. Brały udział w jasełkach które tradycyjnie organizowane są na terenie szkoły w ostatnim dniu przed Zimową przerwą świąteczną, a także w organizowanym, już po raz dziesiąty, przez nasza Szkołę, Przeglądzie Grup Kolędniczych. Uczestniczyły także aktywnie Obchodach Jubileuszu 85-lecia istnienia naszej Szkoły.

Przygot. J.Marcisz, K.WalWarsztaty samodzielnego robienia zabawek

W grudniu, przy współudziale Wolontariuszek Fundacji "ZNAK", zostały zorganizowane Warsztaty Samodzielnego Robienia Zabawek. Celem warsztatów była inspiracja dzieci do umiejętnego wykorzystania wolnego czasu oraz rozwijanie umiejętności wykorzystania materiałów które najczęściej wyrzucamy, a które są świetnym materiałem do stworzenia czegoś nowego a przede wszystkim własnego. To była świetna zabawa!

Przygot. J.Marcisz, K.WalNiezwykli Goście Przedszkolaków

W listopadzie nasze przedszkolaki zostały odwiedzone przez niezwykłych gości. Gościły u nich różne zwierzątka.
W ramach tygodniowego cyklu zajęć pt. 'Mali przyjaciele człowieka' dzieci poznawały różne gatunki zwierząt, nauczyły się rozróżniać zwierzęta gospodarstwa domowego i odróżniać je od innych zwierząt, dowiadywały się jak dbać o zwierzęta, a szczególnie o psa i kota,
a także jakim szczególnym miejscem jest schronisko dla zwierząt. Podczas pobytu
w sklepie zoologicznym dzieci mogły obserwować zwierzęta, karmić je, zapoznały się z akcesoriami potrzebnymi do ich pielęgnacji. Była to niezapomniana podróż do świata zwierząt. Zajęcia prowadzili studenci z Katedry Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego.

Przygot. A.Hebda, K.WalO Nas

Realizujemy zadania w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz indywidualne programy terapeutyczne dostosowane do możliwości i potrzeb każdego dziecka. Praca grupowa z dziećmi oparta jest o plany miesięczne pracy i najnowsze metody.

Dzieci przebywają w dobrze wyposażonych w kąciki, pomoce dydaktyczne i zabawki salach, które stwarzają szansę podejmowania przez dzieci różnorakiej aktywności.

Oddział posiada też dużą salę gimnastyczną, sprzęt do terapii metodą SI, sala doświadczania świata do stymulacji wielozmysłowej, w której odbywają się zajęcia relaksacyjne z zastosowaniem odpowiedniej muzyki, obrazu ,gry kolorów i świateł, pokoje do pracy indywidualnej, terapeutycznej i specjalistycznej /logopeda, psycholog/ oraz ogród. Ramowy rozkład dnia oraz czas trwania zajęć dydaktycznych i innych form pracy dostosowany jest do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci.

Odzział Przedszkolny posiada ogródek z boiskiem i z nowym placem zabaw.

Prowadzimy kuchnię dostosowaną do potrzeb naszych wychowanków. Nasze przedszkole znajduje się w centrum Krakowa. Po ukończeniu przedszkola nasi absolwenci mają możliwość podjęcia dalszej nauki SP nr 44 oraz Gimnazjum 55 i w zespołach edukacyjno-terapeutycznych w tym samym budynku.

W naszej placówce zatrudnieni są wykwalifikowani pedagodzy specjalni. Wszyscy ukończyli studia wyższe z oligofrenopedagogiki oraz liczne kursy specjalistyczne poświęcone terapii dziecka niepełnosprawnego. Efekty pracy z dzieckiem zależą w dużej mierze od nawiązania ścisłej współpracy nauczycieli z rodziną dziecka. Jest to dziedzina działalności przedszkola, do której przywiązujemy dużą wagę. W ciągu całego roku szkolnego odbywają się dla rodziców zajęcia otwarte, spotkania z nauczycielami i specjalistami.

Tradycją przedszkola są takie uroczystości jak: Zabawa Mikołajkowa, Spotkanie Opłatkowe, Bal Karnawałowy, Dzień Matki, Dzień Dziecka.